Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

121481
BugünBugün487
DünDün676
Bu HaftaBu Hafta1809
Bu AyBu Ay1809
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1214818
Online 6
   
Pazartesi, 21 Ekim 2019 20:17

21 Ekim – 27 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

Güneş Akrep burcuna geçiyor, değişim ve derinleşme zamanı

 

 

21 EKİM PAZARTESİ

Yengeç burcunda ilerlemekte olan Ay ‘ın Merkür ile kurduğu pozitif etkiler eşliğinde haftaya giriş yapacağız. Bu pozitif enerji günün ilk bölümünde ifade ve söylemlerimize de olumlu yansıyacağından iletişim becerimizi doğru kullanacak; anlaşma ve sözleşmelerle ilgili bazı değerlendirmelerde bulunacağız.

Duygularımızı ve düşüncelerimizi de birbiriyle örtüştürerek karar alacak; derin analizler ve araştırmalar da yapabileceğiz.

Öğle saatlerinde ise bu atmosferin değişme olasılığı var zira Güneş ve Ay birbirleriyle gerilimli açı içinde olacaklar. Bu da şu demek; isteklerle imkanlar arasında uyumsuzluk ve mücadeleye sürükleyen gelişmeler olacak…Bu süreçte ilişki ve işbirliklerinde arzu edilen dengeyi sağlamak zorlaşabilir; otorite konumundaki kişilerle paylaşımlarda pürüzler yaşanabilir; hamle yapmak veya adım atmak isterken bazı engellerin ortaya çıkması kısıtlanmaya yol açabilir.

Ay 15:39 ila 19:28 saatleri arasını boşlukta geçireceğinden elimiz kolumuz bağlı kalabilir; işler ucu açık gelişebilir.

Gün boyunca Venüs ile Neptün arasındaki olumlu açının da etkisinde olacağız. Bugün İkili ilişkilerde hoş gelişmelere tanık olabiliriz. Sevdiklerimize karşı hassas, duyarlı olacağımız gibi empati kurarak ve hoşgörüyle yaklaşabiliriz. Ayrıca onlar adına fedakarlıklardan da kaçınmayabiliriz.

Akşamüstü saatlerinde Ay’ın n Aslan burcuna geçişiyle birlikte artık hislerimizi ikinci plana atacak daha çok benlik duygumuzla hareket etmeyi isteyeceğiz. 

Ay’ın bu burca geçişiyle önümüzdeki günler içinde kendi yeteneklerimizi ortaya koymak; özgüven tazelemek; liderlik etmek ve yönetimi ele almakla ilgili deneyimler yaşayacağız.

22 EKİM SALI

Ay Aslan burcundaki yolculuğunda ilk açıyı Uranüs ile kuracak…Bu kare yani gerilimli açı sabahın erken saatlerinde gerçekleşecek ama günün ilk bölümünde de hala etkisini sürdürecek…Ay Uranüs arasındaki bu kontak beklenmedik ve sürprizli gelişmelere yol açacağından madden ve manen bizleri etkileyebilir… Yaşamakta olduklarımızla ilgili aklımızda olmayan durumlar ortaya çıkabileceği gibi tepkilerimiz de her zamankinden farklı olabilir. Sabit burçlardaki bu gerilim bizlere istikrar isterken sağlayamama; güçler çatışması veya süregelen koşullarla ilgili öngörülemeyen değişimler getirebilir. Finansal alandaki işlerle ilgili de bazı yenilenmeler olabileceği gibi imkan ve kayıplar da gündeme gelebilir.

Günün sonraki bölümü ise Ay ile Mars arasındaki olumlu açının etkisinde geçecek…Girişim ve hamle için uygun zamanlar gibi gözükse de Güneş’in Terazi burcunun son derecesinde olduğunu unutmayalım…Son dereceler anaretik dereceler olarak kabul edilir yani böylesi zamanlarda bir sıkışmışlık veya bir çözümsüzlük durumu söz konusu olur…Tamamlanması gereken ve artık farklı bir evreye geçmesi gereken durumlar için olumlu koşullar olmasına rağmen yeni girişimler adına zorlayıcı olabilir.

Gece geç saatlerde devreye girecek olan Ay Venüs karesi ise ilişkiler ve parasal işler adına nahoş şartların varlığına işaret etmekte…Güç çekişmeleri, üstünlük kurma mücadelesi, sevgiyi hissedememenin yanı sıra yüksek ve abartılı harcamalarda bulunulması da söz konusu…

23 EKİM ÇARŞAMBA

Ay halen Aslan burcundaki yolculuğuna devem etmekte…Ay’ın Jüpiter ile kuracağı açının olumlu enerjileriyle güne başlayacağız…İyimseriz ve beklentilerimiz yüksek…Ayrıca risk almaya da meyilliyiz sanki…İstek ve hedefler için adım atmaya hevesliyiz ancak gerçekleri göz ardı etmemeliyiz…Öğlene değin olan zaman dilimi eğitim, yolculuk, yabancılarla olan faaliyetler, hukuksal işler adına hareketli geçebilir.

Gün ortasında Ay’ın Merkür ile kuracağı sert açı iletişimde ketlenmeye yol açabileceği gibi fikir ayrılıklarını ve tartışmaları da beraberinde getirebilir. Söylemler yanlış algılanabilir; doğru ifade edilemeyebilir…Bu süreç yeni anlaşma imzalamak; bir eğitim programına başlamak veya bir seyahat planı yapmak için uygun olmamakla birlikte değerlendirme ve gözden geçirme yapmak; farklı fikirler almak adına faydalı olabilir.

Ay 12:14 ila 22:19 saatleri arasında boşlukta…Her zaman dediğimiz gibi Ay’ın boşlukta olduğu süreçler yeni girişimler adına elverişli bir süreç değil…Eksik kalan ve tamamlanması gereken işlerle zamanımızı değerlendirelim…

Akşam saatlerinde Güneş Terazi burcunu terkederek artık Akrep burcundaki yolculuğuna başlayacak…Bu geçişle birlikte geçtiğimiz ayda kurulan işbirlikleri ve ilişkilerin; atılan adım ve girişimlerin farklı boyutuyla haşır neşir olacağız…Duygusal manada daha derinleşecek ruhsal tatminin yanısıra bedenimizin de isteklerini gözardı etmeden hareket etmeyi önemseyeceğiz. Finansal işler, maddi paylaşımlar adına yeni durumlar ortaya çıkabilir; paylaşımlarla ilgili yenilenen koşullar gündeme gelebilir.

24 EKİM  PERŞEMBE

Başak burcunda ilerleyen Ay ile gün; sorumluluklara ve üretkenliğe yönelten enerjiler eşliğinde başlıyor. Hedeflerimiz için akılcı davranacak; doğru analizlerde ve araştırmalarda bulunacak; gerçekleri görerek adımlar atmayı tercih edeceğiz. Mali konularla ilgili gelişmeler gündemde olabileceği gibi Ay’ın Başak burcu geçişinde sağlık, hizmet, temizlik ve hijyene de atıfta bulunan durumlar öne çıkması da olası…

Sabah saatleri Ay’ın Uranüs ile olan açısıyla hareketli geçebilir. Bugün beklenmedik bizi hem şaşırtan hem de imkan ve fırsat sağlayan gelişmeler yaşamaya açığız gibi…Bu olumlu süreç Ay’ın Satürn ile de kuracağı pozitif açıyla uzayacağından koşullarımızı daha sağlam bir zemine inşaa etme şansımız var sanki…Toprak burçları arasındaki bu akıcı açının girişimlerimizi, parasal işleri, gayrimenkul ve toprağa ait konuları olumlu etkilemesi söz konusu…

Geç saatlerde devreye girecek Ay Neptün stresli açısı ise koşullarda belirsizliğe yol açabilir. Dikkat. Yanılgılara, aldanma ve aldatmaya; yanlış değerlendirmelere, ikilemlere açık bir enerjinin hakimiyetinden dolayı karmaşalar yaşanabilir. Duygusal manada ise kaybolmuşluk hissi içinde; ruhen acı çeken; hassas olmanın yanı sıra fedakarca bir tutum da takınabiliriz.

25 EKİM CUMA

Ay, Başak burcundaki seyrini sürdürmekte…

Bugün Venüs Pluto arasında olumlu açının varlığı gerek yakın gerek sosyal ilişkiler gerekse de finansal alanda bizleri destekleyecek gibi…Güç birliği içinde hareket ederek; tutkulu ve azimli bir tutum sergileyebiliriz. Duygularımız da derinleşecek sanki…İlişkileri sağlamlaştırmanın yanında maddi kaynaklarımızı, yatırımlarımızın gidişatı ve geleceğiyle de ilgileneceğiz.

Günün ilk bölümüne dönersek Ay ile Jüpiter arasındaki kontak yüksek beklentilere belki abartılı harcamalara belki de riskli durumlara yol açabilir. Ancak büyük düşünmek ve fikir bazında gelişim sağlamak adına elverişli zamanlar olarak ta söylenebilir.

Öğle saatleri ise eğitsel işler, bilgi paylaşımı, fikir birliğine varmak adına vurgulu zamanlar…Ay ile Merkür arasındaki olumlu kontağın devrede olması iletişime hoşluklar ve akıcılık getirecek…Anlaşma ve sözleşme imzalama ve duyuru yapmak adına uygun süreçler…

Ay 15:59 ila 23: 19 saatleri arasında boşlukta kalacak…

Yine hatırlatalım yeni girişimlerden uzak durulmalı…

26 EKİM CUMARTESİ

Terazi burcuna geçen Ay ile artık iyiden iyice enerjiler azalmakta ve Balsamik olarak adlandırdığımız bir döngünün tamamlanma sürecine girmekteyiz. 28 Ekim sabahı gerçekleşecek Yeniay öncesinde geçtiğimiz ay başlattığımız ve geliştirdiğimiz konuları artık geride bırakmaktayız.

Akrep burcunun ilk derecelerindeki Güneş  ile Terazi burcundaki Ay’ın konumu önümüzdeki günlerde atılacak adımlar öncesi sağlam zemini oluşturmak için yapılacakları anlatmakta…Sanki bugünün enerjileri içinde bir arka plan var gibi…’’Uyum ve denge içinde kalarak ve işbirliği geliştirerek önümüzdeki süreç için gerekli koşulları oluşturmak’’…

Ay ‘ın Aydüğümleriyle olan açısı bu koşullları oluşturmanın çaba gerektireceğine ve işin içinde bazı kadersel gelişmelerin varlığına işaret etmekte…

Aynı zamanda Mars ve Satürn arasında etkisini bugün az ancak yarın daha yoğun hissedeceğimiz zorlu bir açı var….Hedeflere ilerlerken engellerin çıkması; zaman zaman bloke eden gelişmeler; sorumlulukların getirdiği yükleri taşıyamamam; güç kaybı ya da otorite konumundaki kişilerden gelebilecek kısıtlanmalar…Ancak bu enerjiyi doğru kullanabilirsek bize motivasyon kazandırabilir adeta bir varolma savaşı vermemize yardımcı olabilir.

27 EKİM PAZAR

Mars ve Satürn arasındaki zorlu açı bugün de etkin…Hedef odaklıyız; sorumluluklar üstümüzde; engel ve kısıtlanmalara da maruz kalma durumu söz konusu…

Ay Pluto arasındaki gerilimli açı günün bu stresli enerjisini adeta körükleyecek gibi…İşbirliği ve uyum içinde kalabilmek için uğraşacağız; otorite konumundaki kişilerle de çekişmeler içine gireceğiz. Zorluklar artarken bir tarafıyla da bilenecek ve zorlu koşulların üstesinden gelebilmek için yollar arayacağız. Bu belki arka planda işlerin çevrilmesi ve yarın sabah gerçekleşecek Yeniay öncesi hazırlıkların tamamlanması olarak da yorumlanabilir.

Ay Jüpiter olumlu kontağı gereken desteklerin bulunacağına dair bilgi vermekte…Bu enerji bizi iyimser düşünmeye ve hareket etmeye yöneltecek…Yurtdışından yabancılardan, bizleri mental olarak geliştirecek bilgiler bize ulaşacak gibi….

Ay 11:21 ila 23:59 saatleri arasında boşlukta…Yeni girişimler için ertesi günü bekleyelim…

 

Read 1285 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.