Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

121480
BugünBugün476
DünDün676
Bu HaftaBu Hafta1798
Bu AyBu Ay1798
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1214807
Online 4
   
Pazar, 13 Ekim 2019 15:54

14 Ekim – 20 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

 

Dolunayın ardından gelişmeler bir biri ardına gelebilir.

 

 

14 Ekim Pazartesi

Gece yarısından hemen sonra gerçekleşen dolunayın ardından Ay, neredeyse tüm gün boşlukta. Yine de haftaya hızlı bir başlangıç yapıp harekete geçebiliriz. Geçen hafta içinde açığa çıkan olaylar üzerinde biraz değerlendirme yapmanın ardından başladığımız işleri sonuca ulaştırmak için çaba sarf edebilir, günü eksikleri gidererek tamamlayabiliriz. Koç burcunda ki dolunayın getirdiği mücadele ve yenilenme ihtiyacı güdüsel davranmamıza ve acele etmemize neden olsa da kırıp döktüğümüz ilişkileri toparlamaya çalışmakta fayda var. Merkür ile Satürn arasında ki uyumlu görünüm de daha sağlam ve akılcı kararlar almamızı, uzun vadeli düşünebilmemizi sağlayacaktır. Saat 19:25’ te Ay’ ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte dinlenmeye ve keyiflere zaman ayırabiliriz ancak gece yarısına doğru beklenmedik gelişmeler ardı ardına gelmeye başlayabilir.

15 Ekim Salı

Güne Boğa burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Gece yarısından hemen sonra gerçekleşen Ay/ Uranüs kavuşumu sürprizlerle dolu bir güne uyanabileceğimize işaret ediyor. Özellikle sabah saatlerinde kıskançlıklar, parasal sorunlar ve ilişkilerde çatışmalar yaşanabilir. Günün ilk yarısında güvene ve maddi kazanca dayalı bir işe kalkışmamalı, görüşmeleri öğleden sonraya ertelemeliyiz. Akşam saatlerinde otorite figürlerinin desteğini alabilir, kurumlar ya da devletle ilgili işlerimizi halledebilir, kalıcı adımlar atabiliriz ancak bu durum uzun sürmeyecek ve hemen ardından anlaşmazlıklar su yüzüne çıkacak. Duygu ve düşüncelerimiz arasında ki uyumsuzluk kendimizi doğru ifade edemeyeceğimizi de gösteriyor. Aslında tüm gün etkisini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz Merkür/ Neptün görünümü karşımızdakilere empatiyle yaklaşmamızı sağlayabilir. Bir yandan da olacakları önceden sezebilir, ilham gerektiren çalışmalarda başarılı olabiliriz. Derinlemesine araştırma yapmamız gereken konularda nereden başlayacağımızı içgüdüsel olarak bilebiliriz.

16 Ekim Çarşamba

Saat 11:37’ de Ay, son açısını Pluto ile yaptıktan sonra boşluğa düşüyor ve tüm günü boşlukta geçiriyor. Bugün yeni bir işe başlamak ve girişimlerde bulunmak için uygun bir zaman olmasa da başlanan işleri sonuca ulaştırmak için oldukça uygun. Biraz desteğe ve revizyona ihtiyaç duyan konularda yardım alarak gelişme sağlayabilir, uzun vadeli planlar yapabiliriz. Güven ve huzur ihtiyacı hâlâ çok yüksek olduğundan düşünmeden adım atmayacak, kontrollü bir şekilde ilerleyecek ve kendimizi sağlama almaya çalışacağız.

17 Ekim Perşembe

Sabah 05:30’ da Ay’ ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte dün yaşanan ataleti tamamen üstümüzden atıyor ve hareketli bir güne uyanıyoruz. Önümüzde ki birkaç gün boyunca eğitim, yolculuk konuları,  yakın çevre ilişkileri ve ticari faaliyetler hız kazanabilir.  Objektif bir şekilde iletişim kurabileceğimiz, duygu ve düşüncelerimizi açık ve net ifade edebileceğimiz bir gündeyiz. Hem sosyal hem de romantik ilişkilerde paylaşımcı olabilir, biraz dedikoduya zaman ayırabilir ya da sosyal medya da aktif olabiliriz. İşbirliği gerektiren ticari faaliyetlerde bulunabilir, reklam, pazarlama işleriyle uğraşıp sunumlar yapabiliriz. Ay ile Mars arasında ki uyumlu görünüm sosyal organizasyonlar ve enerji gerektiren işlerde başarılı olmamıza yardımcı olacaktır.

18 Ekim Cuma

Ay; hâlâ İkizler burcundayken oldukça iniş çıkışlı bir gün geçirebiliriz. Sürekli büyük beklentiler içinde olup ama bir türlü karar veremeyebiliriz. İkilem içinde bir ileri bir geri hareket etmekten kafamız karışabilir. Tabii bu arada yanılgılar ve aldatılmalarda devrede olabilir. Büyük hayal kırıklığı yaşamamak için aşırılıklardan uzak durmalı, mümkün olduğunca risk almamalı ve aceleci davranmamalıyız. Zihinsel ve duygusal bu karmaşa yanlış yöne gitmemize ve aslında ne istediğimizi bilememize neden olabilir. Büyük alış verişler, görüşmeler ve anlaşmalar için başka bir zamanı beklemek daha uygun olabilir. Fakat gece yarısına doğru Ay’ ın Terazi burcunda ki Güneş’ le uyumlu görünümü hafta sonuna sosyal ve romantik ilişkiler açısından güzel bir giriş yapmamızı sağlayabilir.

19 Ekim Cumartesi

Öğle saatlerine kadar Ay boşlukta olduğundan zamanımızı boşa harcayabilir, dost ve sevdiklerimizle iletişim halinde olabilir, sosyal medya da dolaşabilir,  dedikodulara kulak kabartabiliriz. Sabah saatlerinde herhangi bir girişimde bulunmadan hoşça vakit geçirmeye bakmalıyız. Ancak saat 13: 42’ de Ay’ ın Yengeç burcuna geçmesiyle duygusal yoğunluğumuz artabilir. Günün geri kalanını ailemize ve ev işlerine ayırabiliriz. Bugün başkalarına merhamet ve duyarlılıkla yaklaşabilir, bize ait olanı hassasiyetle korumak isteyebiliriz. Biraz kırılgan ve alıngan olabileceğimiz gibi vatanımızı ve milletimizi ilgilendiren konularda da hislerimiz yoğun olabilir.

20 Ekim Pazar

Gökyüzünde büyük su üçgeninin oluştuğu bugün sezgilerimiz çok güçlenebilir, ilham ve yaratıcılık gerektiren sanatsal çalışmalarda başarı gösterebilir, üstelik kendimizi şanslı hissetmemizi sağlayacak gelişmeler yaşayabiliriz. Bir yandan büyük aile toplantılarına hazırlanabilir, düğün derneklere katılabilir veya yemekler hazırlayabilir bir yandan da ihtiyacı olanlara yardıma hazır olabiliriz. Gerçi Ay’ ın Satürn’ le karşıtlığı engel ve ertelemelere yol açsa da sonuçta hem ülkeyi ilgilendiren hem de ailevi konularda olumlu bir ilerleme kaydedebiliriz. İnançlar ve manevi değerler önem kazanacağı gibi ilişkilerde de anlayış hâkim olabilir. Ancak bunların hepsi birden ancak gerekli disiplini sağlayıp, sorumluluğu üstümüze aldığımızda gerçekleşecektir. Akıcı enerjilerin olduğu bugün duygularımızı paylaşıp sevdiklerimize açılabiliriz. İyi haftalar………….

 

Read 1624 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.